Darmowa dostawa powyżej 200 PLN netto

Kontakt

Pollena Aroma

Logo Pollena Aroma

ul. Przemysłowa 14
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

drbeta@pollenaaroma.com 

kom: +48 538 813 466
tel.: 22 504 17 46
fax: 22 504 17 12 

Nr konta:

44 1140 2062 0000

2650 5800 1031 

 

Aromatyczne zabiegi antycellulite w moim domowym SPA


Żadna z nas nie chciałaby zapewne aby, niestety jakże powszechna dziś, „pomarańczowa skórka” w przyszłości pojawiła się na jej ciele. Panie, które cierpią już z powodu cellulite nieustannie poszukują nowych metod na jak najszybsze pozbycie się niechcianego gościa.

Jeśli naprawdę chcesz uniknąć tego problemu lub skutecznie z nim walczyć skorzystaj z niezwykle przyjemnych i bezpiecznych zabiegów aromaterapeutycznych, nie zapominając przy tym o odpowiedniej diecie i ćwiczeniach. W swoim domowym SPA możesz wykonać automasaż bądź przygotować specjalną kąpiel. Pamiętaj, że preparaty powstałe na bazie olejków eterycznych przyspieszają krążenie płynów ustrojowych, a tym samym usuwanie toksyn z organizmu. Aromaterapia wykorzystuje do walki z cellulite przede wszystkim olejki: grejpfrutowy, paczulowy, kminkowy, jałowcowy, geraniowy i cyprysowy. Znajdziesz je w żelach i oliwkach. Warto sięgnąć także po preparaty z myriceliną, która stymuluje rozkład, blokuje syntezę i hamuje rozwój tkanki tłuszczowej.

Jeśli nie posiadasz gotowych produktów, sporządź zgodnie z własnymi preferencjami zapachowymi preparaty na bazie naturalnych olejków. Aby połączyć terapię z relaksem zadbaj o odpowiedni klimat w swojej łazience. Zapal świeczki i kominek aromaterapeutyczny, przygotuj miękki ręcznik i pantofle. Otocz się darami natury – kamieniami, muszlami, suszonymi kwiatami i ziołami. Weź prysznic, a następnie przygotuj aromatyczną kąpiel. Do wanny z ciepłą wodą wlej po pięć kropli olejków: jałowcowego, cytrynowego oraz cyprysowego i rozkoszuj się kąpielą przez 15 do 30 minut. Następnie otul ciało ręcznikiem i sporządź specjalną oliwkę antycellulite. W tym celu do 50 mililitrów bezwonnego oleju roślinnego (z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej) dodaj: trzy krople olejku geraniowego i cytrynowego, dwie krople jałowcowego oraz po jednej kropli olejku mięty pieprzowej i rozmarynowego. Tak przygotowaną miksturę rozprowadź po całym ciele lub wykonaj automasaż tzw. „łapą” do masażu miejscowego.

I ciesz się nie tylko pięknym ciałem, ale i naturalnymi zapachami, które przenikają powietrze docierając w najdalsze zakamarki mieszkania. A pomarańczową skórkę pozostaw na talerzu, lub wykorzystaj do przyrządzenia smakowitego i aromatycznego ciasta.

DR BETA

Uwaga! Nigdy nie należy stosować nierozcieńczonych olejków eterycznych bezpośrednio na skórę!

Więcej na temat olejków, ich zastosowania i właściwości znajdziecie Państwo w:

Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007

Władysław St. Brud, Iwona Konopacka, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008

Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia w gabinecie kosmetycznym i ośrodku odnowy biologicznej Welles i Spa, Warszawa 2010