Darmowa dostawa powyżej 200 PLN netto

Kontakt

Pollena Aroma

Logo Pollena Aroma

ul. Przemysłowa 14
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

drbeta@pollenaaroma.com 

kom: +48 538 813 466
tel.: 22 504 17 46
fax: 22 504 17 12 

Nr konta:

44 1140 2062 0000

2650 5800 1031 

 

Różana pielęgnacja skóry


Zimny wiatr, mróz, suche powietrze w pomieszczeniach to główne czynniki negatywnie działające zimą na naszą skórę, które sprawiają, iż jest ona często popękana, nadmiernie wysuszona czy łuszcząca się. Dlatego o tej porze roku niezmiernie ważna staje się odpowiednia pielęgnacja ciała.
Chociaż za oknem nie widać już kwiatów, a w naszych domach królują suszone i doniczkowe rośliny, możemy w niezwykle prosty sposób przypomnieć sobie o lecie i… zapachnieć różą.
Seria Różana β® Dr Beta to świetny sposób na przetrwanie nieprzyjaznej skórze zimowej aury. W jej skład wchodzą kosmetyki z olejkiem różanym i neroli.
Olejek różany o działaniu uspokajającym i odmładzającym pochodzi z Bułgarii. 1 kg olejku otrzymuje się z 2 ton płatków. To jeden z najpiękniejszych zapachów kwiatowych. Własności terapeutyczne olejku znane są od stuleci. Stosowany jest przy pękających naczynkach krwionośnych, rozstępach, dermatozach,  przesuszeniu skóry i rozmaitych podrażnieniach. Olejek neroli otrzymywany z kwiatów hiszpańskiego drzewa pomarańczy gorzkiej to jeden z trzech olejków pomarańczowych, zupełnie różny od pozostałych, o wyjątkowo pięknym kwiatowym zapachu. Nadaje wspaniałą kwiatową nutę wszystkim mieszankom. Stosowany był już w starożytnej Grecji i Rzymie do odświeżania powietrza i tworzenia miłego nastroju. Odmładza skórę, doskonale działa przy jej przesuszeniu, pękających naczynkach, zmarszczkach i dermatozach. 
W różanej serii znalazły się: bezalkoholowy Tonik β®, który silnie nawilża skórę, odświeża ją i uelastycznia, poprawia ukrwienie a także łagodzi podrażnienia, Oliwka β® na rozszerzone naczynka, zawierająca olejek różany, neroli oraz naturalny olej z nasion winogron bogaty w witaminę E i fitosterole, który wygładza i uelastycznia skórę, nie zatykając porów. Oliwka rozjaśnia skórę i zmniejsza wrażliwość naczyń. Właśnie ona polecana jest szczególnie, jako ochrona twarzy podczas mrozów.
Innym kosmetykiem wchodzącym w skład omawianej serii jest Żel β® na rozszerzone naczynka. Zawiera olejek różany i neroli. Żel poza zmniejszeniem wrażliwości naczyń i rozjaśnieniem skóry, lekko ją nawilża i wygładza. Krem β®, nawilża i rozjaśnia skórę, a także zapobiega utracie wilgoci. W serii znalazło się także łagodne mleczko do demakijażu i oczyszczania Mleczko β® oraz Żel Pod Prysznic β®. Do pielęgnacji polecana jest też aromatyczna Woda Różana – Rose Original.
Każdy z nas może w domu samodzielnie przygotować aromatyczną oliwkę doskonałą na tę porę roku. W tym celu do pięćdziesięciu mililitrów bezwonnego oleju roślinnego, z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej dodajemy cztery krople olejku cytrynowego i po trzy krople olejków: różanego i neroli. Preparat, który powstanie rozświetli, wyciszy i doskonale zaopiekuje się skórą naszej twarzy i szyi.
Dlaczego zatem nie skorzystać z tych jakże atrakcyjnych naturalnych substancji? Pamiętajmy, że posiadają one nie tylko doskonałe właściwości terapeutyczne, ale i piękne zapachy, które zwłaszcza zimą, kiedy przyroda zapada w głęboki sen, działają bardzo pozytywnie na naszą psychikę.
DR BETA
LITERATURA
Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007
Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2010