Dostawa

Darmowa dostawa powyżej 200 PLN netto

Wyróżnienia

Nasze medale, odznaczenia, certyfikaty i przynależność do organizacji międzynarodowych

         istnieje od 1956 roku

 

 

 

Zmysłowe zapachy olejków eterycznych na Walentynkowe emocje.


Zmysłowe zapachy olejków eterycznych na Walentynkowe emocje.

Już od czasów starożytnych olejki eteryczne zajmowały poczesne miejsce w erotyce a ich oddziaływanie na zmysły było opisywane w wielu dziełach poetyckich i naukowych.

Już w sumeryjskim eposie o Gilgameszu z 1500 pne. bogini miłości wzywa kochanka słowami„Bądź moim kochankiem, przyjdź do mego domu w zapachu cedru. Uczynię się dla ciebie piękniejszą kremem i zapachem grzechu.” Olejek eteryczny różany to pierwszy z opisanych afrodyzjaków. W starożytnym Egipcie Kleopatra (51-30 pne), jak piszą historycy z jej czasów, przyjmowała swoich kochanków w łożu wysłanym płatkami róż, których zapach wyostrzał zmysły i wzmagał erotyczne doznania.

Nasza słynna rodaczka Elżbieta Łokietkówna, która panował na Węgrzech w XIV wieku używała swoich, pierwszych w historii alkoholowych perfum „Woda Królowej Węgier”, zawierających olejek eteryczny rozmarynowy, również jako środka pobudzającego i podniecającego, bo takie właśnie działanie, obok wielu innych korzystnych dla zdrowia ma ten olejek.

Na Dalekim Wschodzie do najbardziej zmysłowych zalicza się olejki eteryczne sandałowy, imbirowy i ylangowy.  Ten pierwszy łagodzi napięcia nerwowe, wprowadza spokój wewnętrzny i skupienie się na wrażeniach wewnętrznych, zmysłowych, Rozluźnia, a tym samym ułatwia zbliżenie. Olejek eteryczny imbirowy ma silne działanie pobudzające, dodające wigoru. Olejek eteryczny ylangowy ma szczególną właściwość odblokowywania wszelkich wewnętrznych napięć i oporów. Tym samym ułatwia kontakty i porozumienie z innymi, usuwając przeszkody, jakie często powstają w psychice i utrudniają okazanie uczuć.

To tylko kilka najbardziej znanych przykładów olejków, które można określić jako „zmysłowe” nie tylko w oparciu o wiedzę historyczną, ale i współczesne badania naukowe. Wiadomo z badań prowadzonych przez seksuologów (m.in. Prof. K. Imielińskiego w Polsce), że dobry zapach otoczenia może mieć ogromny wpływ na kojarzone z nim wrażenia. Olejki eteryczne i ich mieszanki mogą stać się źródłem silnego pobudzenia i emocji jakże potrzebnych jako wyraz uczuć.

I na koniec warto zacytować fragment listu miłosnego z roku 2900 pne. zapisanego pismem klinowym na sumeryjskiej tabliczce: „W tej małej wazie jest sto płatków róży z mojego ogrodu, a każdy z nich wyraża moją miłość do ciebie”

W serii Dr Beta®

Olejek eteryczny rozmarynowy            – INCI: Rosmarinus Officinalis Oil

Olejek eteryczny różany                      – INCI: Rosa Damascena Oil

Olejek eteryczny sandałowy                – Santalum Album Oil

Olejek eteryczny imbirowy                  – Zingiber Officinale Oil

Olejek eteryczny ylangowy                  – Cananga Odorata Flower Oil