Darmowa dostawa powyżej 200 PLN netto

Kontakt

Pollena Aroma

Logo Pollena Aroma

ul. Przemysłowa 14
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

drbeta@pollenaaroma.com 

kom: +48 538 813 466
tel.: 22 504 17 46
fax: 22 504 17 12 

Nr konta:

44 1140 2062 0000

2650 5800 1031 

 

Zmysłowe zapachy olejków eterycznych na Walentynkowe emocje.


Zmysłowe zapachy olejków eterycznych na Walentynkowe emocje.

Już od czasów starożytnych olejki eteryczne zajmowały poczesne miejsce w erotyce a ich oddziaływanie na zmysły było opisywane w wielu dziełach poetyckich i naukowych.

Już w sumeryjskim eposie o Gilgameszu z 1500 pne. bogini miłości wzywa kochanka słowami„Bądź moim kochankiem, przyjdź do mego domu w zapachu cedru. Uczynię się dla ciebie piękniejszą kremem i zapachem grzechu.” Olejek eteryczny różany to pierwszy z opisanych afrodyzjaków. W starożytnym Egipcie Kleopatra (51-30 pne), jak piszą historycy z jej czasów, przyjmowała swoich kochanków w łożu wysłanym płatkami róż, których zapach wyostrzał zmysły i wzmagał erotyczne doznania.

Nasza słynna rodaczka Elżbieta Łokietkówna, która panował na Węgrzech w XIV wieku używała swoich, pierwszych w historii alkoholowych perfum „Woda Królowej Węgier”, zawierających olejek eteryczny rozmarynowy, również jako środka pobudzającego i podniecającego, bo takie właśnie działanie, obok wielu innych korzystnych dla zdrowia ma ten olejek.

Na Dalekim Wschodzie do najbardziej zmysłowych zalicza się olejki eteryczne sandałowy, imbirowy i ylangowy.  Ten pierwszy łagodzi napięcia nerwowe, wprowadza spokój wewnętrzny i skupienie się na wrażeniach wewnętrznych, zmysłowych, Rozluźnia, a tym samym ułatwia zbliżenie. Olejek eteryczny imbirowy ma silne działanie pobudzające, dodające wigoru. Olejek eteryczny ylangowy ma szczególną właściwość odblokowywania wszelkich wewnętrznych napięć i oporów. Tym samym ułatwia kontakty i porozumienie z innymi, usuwając przeszkody, jakie często powstają w psychice i utrudniają okazanie uczuć.

To tylko kilka najbardziej znanych przykładów olejków, które można określić jako „zmysłowe” nie tylko w oparciu o wiedzę historyczną, ale i współczesne badania naukowe. Wiadomo z badań prowadzonych przez seksuologów (m.in. Prof. K. Imielińskiego w Polsce), że dobry zapach otoczenia może mieć ogromny wpływ na kojarzone z nim wrażenia. Olejki eteryczne i ich mieszanki mogą stać się źródłem silnego pobudzenia i emocji jakże potrzebnych jako wyraz uczuć.

I na koniec warto zacytować fragment listu miłosnego z roku 2900 pne. zapisanego pismem klinowym na sumeryjskiej tabliczce: „W tej małej wazie jest sto płatków róży z mojego ogrodu, a każdy z nich wyraża moją miłość do ciebie”

W serii Dr Beta®

Olejek eteryczny rozmarynowy            – INCI: Rosmarinus Officinalis Oil

Olejek eteryczny różany                      – INCI: Rosa Damascena Oil

Olejek eteryczny sandałowy                – Santalum Album Oil

Olejek eteryczny imbirowy                  – Zingiber Officinale Oil

Olejek eteryczny ylangowy                  – Cananga Odorata Flower Oil